Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atrakcje regionalne
#1
Opłata za wjazd do Wenecji
Wejście w życie nowego podatku turystycznego zostanie przełożone na styczeń 2020 roku. Wszyscy turyści, którzy przybywają do miasta środkami transportu publicznego, będą musieli za to zapłacić przewoźnikom, którzy z kolei będą odpowiedzialni za przekazanie tych środków do kasy miasta. (lipiec 2019)

Po Paryżu na piechotę. 
Władze Paryża będą dążyć do wprowadzenia zakazu poruszania się autokarów w centrum miasta i zachęcać turystów do korzystania z roweru, transportu publicznego bądź chodzenia pieszo. W ten sposób mają zamiar stawić czoło masowej turystyce w mieście. (lipiec 2019)
Reply
#2
Fontanna Di Trevi w Rzymie będzie zamykana przy zbyt dużej liczbie turystów
Turyści muszą się liczyć z tym, że mogą nie zobaczyć słynnej Fontanny di Trevi. Gdy jest ich zbyt wielu, miejscowa policja zamyka ten popularny zabytek. (15/07/2019)
Zgodnie z nowymi przepisami w stolicy, zakazane jest "siedzenie, leżenie lub wspinanie się z jakiegokolwiek powodu, lub uskutecznianie jakichkolwiek innych zachowań niezgodnych z ich naturalnym przeznaczeniem". Wszystkie zakazy dotyczą każdej części monumentalnej fontanny, w tym wszelkich schodów i klatek schodowych. Za złamanie zakazu można dostać grzywnę w wysokości 450 euro.
Maksymalną uwagę poświęca się również schodom na Placu Hiszpańskim, gdzie jedyną bronią przeciwko biwakom są gwizdki strażników.
Reply
#3
W Egipcie dwie z najstarszych piramid zostały ponownie otwarte dla zwiedzających - po raz pierwszy od 1965 roku. (15/07/2019)
Łamana Piramida Snofru jak i mała piramida satelitarna są przez ekspertów uznawane za jedne z najstarszych - zostały wzniesione około 2600 lat p.n.e. dla faraona Snofru. Są one położone dokładnie 40 km na wschód od Kairu i znajdują się w nekropolii królewskiej Dahszur, która z kolei jest częścią Nekropolii Memphis.
Reply
#4
Świątynia Jowisza w Syrakuzach została otwarta dla turystów
Ruiny świątyni Jowisza w Syrakuzach zostały otwarta i bezpłatnie udostępnione do zwiedzania od 26 lipca do końca sierpnia, w każdy piątek i sobotę w godzinach 17-19.
Reply
#5
17 greckich plaż traci Błękitną Flagę (2019-07-30)
Spis plaż z cofniętym wyróżnieniem Błękitnej Flagi na 2019 rok:
Andros - plaża Basti,
[li]Kythira - plaża Kakia Lagada, [/li]
[li]Achaja - plaże: Aliki, Digeliotika, Niforeika, Tigania, [/li]
[li]Kawala - plaże: Perigialli, Ammoglossa-Keramoti 1, [/li]
[li]Kefallonia - plaża: Bouka-Paliostafida, [/li]
[li]Lakonia - plaże: Gythio 2 / Selinitsa, Mavrovouni 2, [/li]
[li]Pieria - plaże: Neoi Poroi, Panteleimonas 1, [/li]
[li]Preweza - plaże: Monolithi, Platania, Tsoukes, [/li]
[li]Rodos - Li/My Pefkos. [/li]
Reply
#6
(05-08-2019, 01:16 )Pixi Wrote: 17 greckich plaż traci Błękitną Flagę (2019-07-30)
[*]A to czemu? Kto się znowu wziął za zatapianie Grecji?
Reply
#7
Rzym : zakaz siadania na Schodach Hiszpańskich
Na początku sierpnia bieżacego roku władze Rzymu zadecydowały, że turyści nie będą mogli siadać na słynnych Schodach Hiszpańskich. Wprowadzenie zakazu siadania to wynik zaostrzenia regulaminu straży miejskiej w dziedzinie ochrony zabytków i walki z zachowaniem, uważanym za brak szacunku dla historycznego i kulturowego dziedzictwa stolicy Włoch. Od wejścia w życie przepisu, strażnicy i policja patrolują całodobowo teren Placu Hiszpańskiego i egzekwują zakaz, pouczając i każdorazowo prosząc o wstanie. Kiedy pojawią się tabliczki zakazujące siadania na zabytku, turyści go łamiący mogą zostać ukarani grzywną w wysokości od 250 do 400 euro
Reply
#8
Nowa atrakcja dla turystów w Czechach

Na początku sierpnia 2019 w ośrodku górskim Dolní Morava, leżącym w pobliżu granicy z Polską (19 km od Międzylesia), otwarto najdłuższy tor bobslejowy w Czechach i drugi co do wielkości w Europie, tak zwany Mamuci tor bobslejowy:
3 kilometry jazdy, 25 zakrętów, obrót o 360 stopni na wysokości 12 metrów nad ziemią, pętla w kształcie ósemki, podziemny tunel oraz cztery kładki nad leśnymi ścieżkami. Trasę możemy pokonać w obie strony. Stacja początkowa znajduje się przy letniej kolejce krzesełkowej Śnieżnik, obok parków rozrywki dla dzieci. Na szczycie, w pobliżu stacji końcowej ulokowana jest kolejna atrakcja, trasa widokowa Ścieżka w Obłokach. Wysokość konstrukcji wynosi 55 metrów, długość trasy wynosi 750 metrów.
Reply
#9
Rremont kolejki na Kasprowy Wierch
Od 23 września, przez osiem tygodni, kolej linowa nie będzie dostępna dla turystów. W tym czasie specjaliści PKL i producenta kolei przeprowadzać będą przesuwanie lin nośnych wymagane raz na 12 lat ze względów bezpieczeństwa.
Prace remontowe potrwają do 22 listopada 2019 roku. Do tego czasu kolejka pozostanie nieczynna.
Reply
#10
Nowe ceny wstępu do Koloseum
Od 1 listopada 2019 bilet uprawniający do wejścia na trybuny Koloseum, Forum Romanum i na Palatyn będzie kosztował 16 euro (dotychczas 12) i będzie ważny przez 1 dzień (dotychczas 2 dni)i. Zmieni się także cena biletu do wejścia na arenę : z 14 do 18 euro i będzie ważny przez 2 dni. Nie ulegną zmianom ceny biletów ulgowych, dla obywateli krajów Unii Europejskiej, w wieku 18-25 i dalej będą  wynosić 2 euro. Dla osób poniżej 18 roku życia wstęp pozostanie bezpłatny.
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)