Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Bożym Narodzeniu w Licheniu
#11
Kaplica św. Jana Pawła II została poświęcona ku Jego czci bezpośrednio po Mszy św. Beatyfikacyjnej w Rzymie. Ojciec Święty jest szczególnym patronem licheńskiego Sanktuarium. Przybył do Lichenia Starego, aby pobłogosławić budującą się wówczas świątynię. Był pielgrzymem, który spędził  wiele godzin na modlitwie w apartamentach papieskich przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Licheńskiej. W kaplicy znajdują się Jego relikwie w postaci kropli krwi, ołtarz polowy z poświecenia budowanej jeszcze świątyni i tron, na którym papież siedział podczas nabożeństwa sprawowanego w Sanktuarium.

[Image: PC260572.JPG]
Reply
#12
[Image: PC260582.JPG]

Z lewej strony świątyni znajduje się potężna wieża z dwoma tarasami widokowymi, do pierwszego można dojechać windą lub wejść schodami, do drugiego tylko schodami.
[Image: PC260577.JPG]

[Image: PC260574.JPG]

Z prawej strony świątyni znajduje się dzwonnica, w której został umieszczony największy dzwon w Polsce o imieniu Maryja Bogurodzica.
[Image: PC260575.JPG]
Reply
#13
Na terenie sanktuarium istnieją dwa Domy Pielgrzyma: „Betania” (stary) i „Arka” (nowy)
[Image: PC260576.JPG]

Arka posiada własny parking, jest przestronna, pięknie położona, tonąca w zieleni i kwiatach. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie bazyliki, oferuje kaplicę, wygodne , jedno – i wieloosobowe pokoje z łazienkami, windy oraz dodatkowe toalety ogólne. Na parterze znajdują się dostępne dla pielgrzymów bar szybkiej obsługi, kawiarnia i sklepik.

Kaplica Matki Bożej Licheńskiej. To obiekt niezwykły, zbudowany częściowo z drewna pochodzącego z rozebranej kaplicy cmentarnej z 1728 r. Te belki pamiętają rok 1852, kiedy to przeniesiono Cudowny Obraz z lasu grąblińskiego do Lichenia.

[Image: PC260581.JPG]
Reply
#14
Golgota to miejsce licznie nawiedzane przez pielgrzymów.
[Image: PC260589.JPG]

[Image: PC260596.JPG]

[Image: PC260590.JPG]

[Image: PC260598.JPG%5B]

Nie dane mi było wejście  na górę, więc zdjęcia mam tylko z dołu.
Reply
#15
Sanktuarium licheńskim opiekuje się Zgromadzenie Księży Marianów zatwierdzone w XVII w. wg Reguły Dziesięciu Cnót Ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny.
Na zakończenie tej pielgrzymki powróćmy zatem jeszcze raz do lasu grąblińskiego. Na tyłach Kaplicy Sosny jest Trasa Drogi Krzyżowej wijąca się malowniczo pośród zieleni drzew i uroczych zakątków. Pierwszą jej stacją jest nowy kościół pw. Dziesięciu Cnót Ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny oraz klasztor sióstr Anuncjatek. Cały obiekt kościelno-klasztorny został wybudowany staraniem obecnego kustosza.
Siostry Anuncjatki przybyły tutaj z Francji w sierpniu 2010 r. , odpowiadając na zaproszenie Księży Marianów, bo łączy je ta sama Reguła. W tym świętym miejscu nieustannie modlą się i służą dobremu Bogu na wzór Maryi. Anuncjatki jak Maryja wsłuchują się w potrzeby świata i Kościoła, niosąc je w swoich modlitwach i ofiarach. W Grąblinie modlą się w szczególny sposób w intencjach pielgrzymów przybywających do licheńskiego sanktuarium.


[Image: PC260606.JPG]

[Image: PC260604.JPG]

[Image: PC260603.JPG]

[Image: PC260602.JPG]
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)