Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoloty
#1
Z Portu Lotniczego Bydgoszcz  w sezonie letnim będzie można polecieć do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Glasgow Prestwick, Dublina, Kijowa Boryspol, Lwowa oraz do Frankfurtu. Do połowy października można skorzystać również z rejsów wakacyjnych do Heraklionu, Zakynthos, Antalyi czy Burgas.
Reply
#2
LOT- em do Pekinu
LOT wprowadza od 28 października 2019 nową trasę ze stołecznego lotniska Chopina na lotnisko Pekin-Daxing. Lot potrwa 8 godzin i 40 minut, a droga powrotna około 10 godzin. Loty na nowe lotnisko będą  w poniedziałki, środy, piątki i soboty.
Reply
#3
Włoskie lotnisko w Mediolanie : Mediolan Linate zostanie czasowo zamknięte; 27 lipca rozpoczną się prace remontowe. Port lotniczy Linate ma zostać ponownie otwarty 27 października 2019 ale prace dalej będą trwały. W trakcie zamknięcia, połączenia lotnicze z lotniska zostaną przekierowane na pozostałe mediolańskie lotniska: Malpensę i Bergamo.
Reply
#4
Na angielskim lotnisku Heathrow zapowiadają strajki w wakacje 2019 :

W strajku weźmie udział około 4000 pracowników, co z pewnością doprowadzi do odwołanych lotów i ogromnych kolejek. Przewiduje się, że poszkodowanych może zostać ponad milion osób a lotnisko może zostać zamknięte.

Strajki zaplanowano w następujących dniach:
[ul]
[li]Piątek 26 lipca [/li]
[li]Sobota 27 lipca [/li]
[li]Poniedziałek 5 sierpnia [/li]
[li]Wtorek 6 sierpnia [/li]
[li]Piątek 23 sierpnia [/li]
[li]Sobota 24 sierpnia[/li]
[/ul]
Reply
#5
Air France połączy Kraków z Paryżem
Od 29.03.2020 roku samoloty Air France będą latały codziennie na trasie Kraków-Paryż (CDG). Będzie to już trzecie miasto w Polsce z którego pasażerowie zyskają dostęp do oferty lotów francuskiego przewoźnika. 
Samolot linii Air France wystartuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle a o godzinie 9:20, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:25.
Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano w godzinach: wylot z Krakowa - 12:15 i przylot do Paryża o 14:30.
Reply
#6
Z Krakowa do Amsterdamu z KLM
Od 2 września do 26 października 2019 roku, linia KLM będzie oferować aż cztery loty dziennie na trasie Kraków-Amsterdam.
Odlot z Krakowa jest zaplanowany na godzinę 19:15 będzie lądował w Amsterdamie o 21:15.
Wylot z Amsterdamu do Krakowa (KL1997) zaplanowano na godzinę 16:40, z przylotem o godzinie 18:35
(godziny lotów mogą się różnić w zależności od dnia tygodnia).
Reply
#7
Wizz Air zapowiada nowe połączenia 
Samoloty węgierskiego przewoźnika polecą z Warszawy i Gdańska do Edynburga, oraz z Gdańska, Katowic i Wrocławia do Odessy. Nowe połączenia do Edynburga i Odessy zostaną uruchomione odpowiednio 1 i 2 listopada.
Reply
#8
Malezja wprowadza opłatę wyjazdową
Od 1 Września Malezja wprowadza podatek wylotowy. 
Przy lotach do krajów członkowskich ASEAN (Birma, Brunei, Filipiny, Indonezja, Kambodża, Laos, Singapur, Tajlandia i Wietnam) podatek wyniesie 8 ringgitów (ok. 7,5 PLN), przy lotach w klasie ekonomicznej i 50 ringgitów (ok. 47 PLN) w klasach wyższych.
Przy podróżach do pozostałych krajów opłata wylotowa wyniesie 20 ringgitów (ok. 19 PLN) w klasie ekonomicznej i 150 ringgitów (ok. 140 PLN) w klasach wyższych.
Zwolnione z opłaty będą dzieci poniżej 2 roku życia, członkowie załóg samolotów, a także osoby przejeżdżające przez Malezję tranzytem, gdy czas oczekiwania na przesiadkę nie przekroczy 12 godzin. Opłata będzie doliczana do ceny biletów lotniczych. Na razie opłata wyjazdowa będzie naliczana tylko w przypadku wyjazdu z kraju drogą lotniczą.
Reply
#9
Wizz Air podnosi opłaty za bagaż (11.09.2019)
Tani węgierski przewoźnik po raz trzeci w tym roku podnosi opłaty za bagaż - bez wcześniejszego poinformowania pasażerów.
Opłata za bagaż nadawany o wadze do 10 kg (wynosiła 36 euro) - teraz trzeba będzie zapłacić od 9 do 47 euro w sezonie niskim oraz od 13 do 57 euro w sezonie wysokim. Wzrosły również opłaty za bagaż nadawany o wadze do 20 kg - w sezonie niskim : ceny od 15 do 67 euro, w wysokim od 21 do 83 euro. Więcej trzeba będzie zapłacić za ponadwymiarowy bagaż o wadze powyżej 32 kg : między 21 a 89 euro w sezonie niskim i od 30 do 109 euro w sezonie wysokim.
Reply
#10
Ryanair ogłosił trzy nowe połączenia lotnicze z polskich lotnisk.
W sezonie letnim 2020, samoloty polecą z Gdańska do Kalamaty.
Od marca 2020 dojdzie także połączenie z Modlina do Charkowa.
Nowe połączenie na sezon zimowy od grudnia 2019 to linia Kraków - Chersoń.
Wszystkie, zapowiedziane połączenia będą wykonywane po dwa razy w tygodniu.
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)