Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atrakcje regionalne
#31
Egipt przywraca widokowe loty balonem
Turyści znów będą mogli zobaczyć Luksor z góry. Egipskie władze zezwoliły na ponowne loty widokowe balonem  od 12 października 2020.
Od 1 września 2020 Egipt wymaga od turystów przyjeżdżających do kraju przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR. Podróżni wjeżdżający do Egiptu na którekolwiek z czterech lotnisk nw regionach Morza Czerwonego i Południowego Synaju mogą poddać się testowi na obecność koronawirusa na lotnisku.
Reply
#32
Czechy przechodzą na elektroniczne winiety
Od 1 stycznia 2021 roku wprowadzone zostaną elektroniczne winiety autostradowe.
Opłaty będzie można dokonać za pomocą strony internetowej, w wyznaczonych punktach sprzedaży i w kioskach samoobsługowych umieszczonych przy wjazdach na autostrady (łącznie 12 punktów). 
Cena winiety rocznej wyniesie 1500 CZK (ok. 253 zł), trzydziestodniowej 440 CZK (ok. 74 zł), a dziesięciodniowej 310 CZK (ok. 52 zł).
Sprzedaż internetowa będzie uruchomiona już miesiąc wcześniej. Roczne papierowe winiety na rok 2020 zachowają ważność do 31 stycznia 2021 roku, nowe elektroniczne winiety roczne kierowcy będą musieli posiadać od 1 lutego 2021. W przypadku wszystkich trzech rodzajów winiet elektronicznych będzie można samodzielnie wskazać początek ważności winiety.
Reply
#33
Zamek w Chęcinach ponownie zostanie otwarty
Zamek Królewski w Chęcinach, atrakcja turystyczna w regionie świętokrzyskim zostanie otwarty 5 grudnia 2020 r . Jest to możliwe ze względu na plenerowy charakter zabytku.
Warownia otwarta będzie codziennie między 9:00 a 15:00.
Reply
#34
Kopalnia Soli w Wieliczce otwiera się dla turystów
Po przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami kopalnia otworzy się od czwartku 4 lutego 2021 roku.
Zabytkowe podziemia będzie można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-15.00
oraz w weekendy w godzinach 9.00-17.00.
Zwiedzanie odbywa się będzie w niewielkich 10-osobowych grupach.

Kopalnia Soli "Wieliczka" wykorzystała przerwę na dświeżenie ekspozycji: renowacje elementów wystroju, wyrównywanie spągu, wymianę części torowiska na III poziomie. Na Trasę Turystyczną powraca komora Warszawa (XIX wiek), jedno z największych wyrobisk trasy i miejsce powszechnie znane z wyjątkowych wydarzeń i imprez.

Zwiedzanie odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Przed wejściem wszyscy przechodzą przez bramki z pomiarem temperatury. W kopalni obowiązują maseczki ochronne i zachowanie dystansu społecznego. Trasa Turystyczna jest codziennie dezynfekowana.
Reply
#35
Seszele otwarte dla turystów
Seszele chcą otworzyć się dla międzynarodowych turystów od 25 marca 2021 roku.
Przyjeżdżający będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego na 72 godziny przed wyjazdem. Nie będzie obowiązywała żadna kwarantanna ani ograniczenia w przemieszczaniu się.
Turyści będą zobowiązani do zachowywania środków bezpieczeństwa, takich jak zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu społecznego i regularne odkażanie lub mycie rąk.
Goście będą mieli  dostęp do wszystkich wspólnych obszarów na terenie hotelu, w tym barów, basenów, spa i klubów dla dzieci.
Reply
#36
Albania otwarta dla turystów w 2021 roku
Władze Albanii deklarują, że nie będą wymagać testów od turystów odwiedzających ten kraj. To śmiały ruch, który ma na celu pobudzenie turystyki.
Reply
#37
Grecja otworzy się na lato 2021
Grecki minister turystyki Harry Theoharis zapowiedział, że Grecja otworzy się na lato.
Obecny plan zakłada, że ograniczenia będą stopniowo znoszone przed 14 maja.
Od turystów przyjeżdżających do Grecji będzie wymagany test negatywny lub potwierdzenie zaszczepienia. Turyści mają być poddawani losowym testom przesiewowym jak w zeszłym roku..
Grecja zobowiązuje się do bezpłatnej opieki zdrowotnej i hospitalizacji turystów.
Reply
#38
Tajlandia: na Phuket bez kwarantanny
Od 1 lipca Tajlandia odstąpi od wymogu kwarantanny dla zaszczepionych zagranicznych turystów przybywających na wyspę Phuket.
Szczepienia mieszkańców Phuket mają być traktowane priorytetowo. Zaszczepienie co najmniej 70% mieszkańców wyspy pozwoli przygotować się na ponowne otwarcie kurortu dla zaszczepionych turystów.
Tajlandia planuje przetestować plan ponownego otwarcia Phuket, a następnie rozszerzyć go na inne kluczowe miejsca turystyczne, w tym Koh Samui, aby pomóc w ponownym uruchomieniu przemysłu turystycznego.
Wyspa Phuket zostanie otwarta trzy miesiące wcześniej niż reszta kraju, która ma przyjąć w pełni zaszczepionych turystów dopiero w październiku.
Reply
#39
Trasa turystyczna w Kopalni Soli Wieliczka
Od 4 maja 2021 czynna będzie Trasa Turystyczna Kopalni Soli "Wieliczka". Od 15 maja wznowi działalność tężnia solankowa w Parku św. Kingi.
Od poniedziałku do piątku trasa będzie czynna w godzinach od 10:00 do 17:00, w weekendy od 9:00 do 19:00. W soboty, niedziele oraz święta o godzinie 10:40 będzie również okazja do rodzinnej wyprawy do baśniowej Solilandii.
Komory i chodniki trasy wraz z ekspozycją muzealną zwiedzać będzie można w grupach maksymalnie 20-osobowych, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)