Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wakacje 2021 - pobyt/tranzyt
#21
Przyjeżdżający z Wielkiej Brytanii objęci kwarantanną
Od 23 czerwca 2021 obowiązuje 7-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii. Kwarantannie nie podlegają osoby w pełni zaszczepione. Nowe przepisy nie przewidują natomiast zwolnień z kwarantanny ze względu na wiek.
Odpowiedz
#22
Przepisy dotyczące kwarantanny od 23 czerwca 2021.
Osoby przyjeżdżające z Chorwacji, Bułgarii, Cypru, Rumunii i Irlandii nie będą kierowane na kwarantannę.
Posiadanie negatywnego wyniku testu w kierunku Sars-Cov-2 nie zwalnia podróżnych przekraczających granice zewnętrzne UE/Schengen z obowiązku kwarantanny.
Na granicach zewnętrznych z kwarantanny są zwolnione jedynie osoby zaszczepione i ozdrowieńcy oraz określone kategorie osób (m.in.: dyplomaci, żołnierze, załogi statków powietrznych itd.).
Dzieci przekraczające granice zewnętrzne obowiązują te same obostrzenia, co osoby dorosłe.
Odpowiedz
#23
Słowacja: kwarantanna dla niezaszczepionych

Od poniedziałku, 5 lipca 2021 Słowacja przywróciła regularne kontrole na przejściach granicznych.
zamknięte zostały następujące przejścia, na granicy z Polską: Palota - Radoszyce, Niżna Polianka - Ożena, Becherov - Konieczna, Kurov - Muszynka, Circ - Leluchów, Łysa nad Dunajcem - Niedzica, Tatranska Javorina - Łysa Polana, Sucha Hora - Chochołów, Bobrov - Winiarczykówka, Novot- Ujsoły. Część przejść została zamknięta do odwołania.

Od 9 lipca 2021 niezaszczepieni turyści wjeżdżający na Słowację będą poddawani obowiązkowej kwarantannie. na 14 dni. Skrócić ją może negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wykonany nie wcześniej niż 5-go dnia po wjeździe.

Kwarantanna nie będzie obowiązywać osób zaszczepionych. Warunkiem jest to, aby od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki do wjazdu minęło przynajmniej 14 dni. Kwarantanna nie będzie stosowana także w stosunku do ozdrowieńców, którzy przyjęli jedną dawkę szczepionki. W tym przypadku również musi upłynąć 14 dni od szczepienia i nie więcej niż 180 dni po przebyciu choroby.

Na granicy będą szczegółowe kontrole graniczne. Decyzja jest związana z rozprzestrzenianiem się nowej mutacji koronawirusa.

Przy wjeździe na Słowację obowiązkowa jest rejestracja pobytu na stronie korona.gov.sk
Obowiązek rejestracji podróży nie dotyczy dzieci do 12 roku życia, a także osób przejeżdżających przez Słowację tranzytem.

Słowacja ponownie otwiera wszystkie przejścia graniczne

Od 9 lipca 2021 zmienią się warunki wjazdu na terytorium Słowacji. Wszystkie przejścia graniczne będą otwarte.

Stałe kontrole będą przeprowadzane na wszystkich głównych przejściach granicznych pierwszej oraz drugiej kategorii. Na mniejszych przejściach III. kategorii prowadzone będzie regularne monitorowanie przestrzegania obowiązków kwarantanny.

Od 9 lipca po przyjeździe na Słowację będzie obowiązywać kwarantanna. Nie będzie ona dotyczyła osób w pełni zaszczepionych, czy przejeżdżających tranzytem, którzy opuszczą terytorium kraju w ciągu 8 godzin od wjazdu.
Odpowiedz
#24
Niemcy zmieniły zasady wjazdu

Od 1 sierpnia 2021 r. przyjazd do Niemiec jest możliwy tylko z negatywnym wynikiem testu. Dotyczy to zarówno podróży drogą lądową, jak i podróży samolotem.

Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed przyjazdem do Niemiec i muszą spełniać kryteria Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wynik testu musi być w jęz. niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim. Polskie testy są uznawane, jeżeli są przetłumaczone. Czas liczy się od godziny pobrania próbki, a nie od otrzymania wyniku.

Negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Niemiec nie muszą mieć: dzieci do 12 r. życia, osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE), ozdrowieńcy (28 dni-6 miesięcy po chorobie), kierowcy przewożący zawodowo osoby lub towary, pracownicy transgraniczni oraz osoby przekraczające granicę w ramach małego ruchu przygranicznego do 24 godzin.

Potwierdzeniem zaszczepienia może być Unijny Certyfikat COVID-19. Pracownicy transgraniczni i osoby w małym ruchu granicznym nie muszą mieć negatywnego wyniku testu gdy przekraczają granicę lądową. Jeżeli jednak przylatują do Niemiec, to muszą mieć negatywny wynik testu albo skorzystać z innego zwolnienia.
Odpowiedz
#25
Czarnogóra zaczęła wymagać szczepień lub testów przy wjeździe

Od 24 sierpnia 2021 przyjeżdżający mają obowiązek okazania zaświadczenia o szczepieniu, przynajmniej pojedynczą dawką, ozdrowieniu lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.
Wyniki testów PCR powinny być nie starsze niż 72 godziny, zaś wyniki szybkich testów antygenowych - nie starsze niż 48 godzin przed wjazdem do kraju.

Osoby nie posiadające żadnego z powyższych dokumentów, zostaną skierowany na 14 dniową kwarantannę, którą można zakończyć po 5-tym dniu wjazdu do Czarnogóry pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu PCR.
Odpowiedz
#26
Czechy : od 25 października 2021 maski obowiązkowe

Przywrócono, od 25 października 2021 obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach.

Od 1 listopada 2021 goście lokali gastronomicznych będą musieli posiadać certyfikaty covidowe. Nie będzie to dotyczyć klientów odbierających zamówienia na wynos.
W Czechach skrócony zostanie także okres ważności testów. Testy PCR będą ważne przez 72 godziny (zamiast dotychczasowych 7 dni), a szybkie testy antygenowe - przez 1 dzień. Równocześnie ich koszty nie będą pokrywane z budżetu, co ma skłonić więcej osób do szczepień.
Odpowiedz
#27
Tajlandia przywraca kwarantannę dla turystów

Tajskie władze zapowiedziały zawieszenie programu "Test&Go" od 22 grudnia do odwołania. Oznacza to, że turyści będą kierowani na obowiązkową kwarantannę hotelową.
Zawieszony został również program "Sandbox", umożliwiający przyjeżdżającym do wyznaczonych stref turystycznych swobodne przemieszczanie się poza miejscem zakwaterowania. Decyzja nie dotyczy wyspy Phuket.

Podróżni, którzy już otrzymali kod QR Thailand Pass (około 200 000 wnioskodawców) będą mogli wjechać do Tajlandii na dotychczasowych warunkach programu, w którym się zarejestrowali. Rząd wprowadzi jednak nowe środki w celu śledzenia kontaktów i zapewni, że wszyscy podróżni będą testowani 2 razy metodą RT-PCR. Drugie badanie będzie miało miejsce w wyznaczonych przez rząd placówkach (bez dodatkowych kosztów). Osoby, które zarejestrowały się, ale nie otrzymały kodu QR, muszą czekać na rozpatrzenie/zatwierdzenie ich przepustki. Po zatwierdzeniu mogą wjechać do Tajlandii w ramach programu, w którym się zarejestrowali.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości