Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szwajcaria Normandzka 2022
#3
Następnie zwiedzamy południowe okolice, te bardziej górzyste, czyli zgodne z nazwą regionu.

Wyjeżdżamy z kampingu waską szosą przez las, potem szerszą pomiędzy uprawnymi polami i łąkami na płaskowyż. Obszerny parking, miejsce na piknik, drewniane, ekologiczne „budynki” mieszczą biuro informacji turystycznej, restaurację, sklep z pamiątkami.
Za nimi ścieżki prowadzą w ciągu kilku minut na skraj przepaści, na skalny grzbiet ciągnący się równoleżnikowo niby mur nad położoną głęboko w dole szeroką równiną.

[Image: SuisNor10.jpg]

[Image: SuisNor11.jpg]

Najbardziej zadziwiająca, olbrzymia, wystająca skała, oglądana z profilu przypomina głowę ludzką.

[Image: SuisNor12.jpg]

Nieco dalej jest punkt orientacyjny z ceramicznym planem całej okolicy i informacja o zwierzątkach żyjących wokół. Stąd roztacza się piękny, rozległy widok. Ścieżka doprowadza do „małpiego gaju” czyli trasy akrobacyjnego spaceru w koronach drzew poprzez mostki, liny, drabinki, zakończonego długim zjazdem na linie na ziemię.
 
Potem pojechaliśmy do Domu Pejzażu, który mieści się w budynku dawnego młyna nad tą samą rzeczką co „nasz” kamping. Jest tam zbiór informacji o przyrodzie regionu, żyjących w nim zwierzętach i całym ekosystemie. Osobliwa to rzeka, gdyż żyją w niej małże rzeczne. Są, oczywiście, pod ochroną i degustacja nie miała miejsca. Zdegustowaliśmy tylko miejscowe lody o smakach regionalnych owoców, sprzedawane w miejscowej kawiarence i podawane na tarasie w cieniu starych drzew. Dom Pejzażu jest również punktem startowym dla  licznych szlaków pieszych.

[Image: SuisNor14.jpg]

[Image: SuisNor15.jpg]

[Image: SuisNor13.jpg]

Po takich wrażeniach zostało już tylko powrócić na kamping, a rankiem zwinąć namiot i wrócić do domu...
Reply


Messages In This Thread
Szwajcaria Normandzka 2022 - by Pixi - 01-02-2023, 06:30
RE: Szwajcaria Normandzka 2022 - by Pixi - 02-02-2023, 04:55
RE: Szwajcaria Normandzka 2022 - by Pixi - 03-02-2023, 09:29Users browsing this thread: 1 Guest(s)