forumbis.voyageforum.pl  -  Forum miłośników podróży, relacje, fotografie, porady
Rozwiązanie umowy z biurem podróży - Printable Version

+- forumbis.voyageforum.pl - Forum miłośników podróży, relacje, fotografie, porady (https://forumbis.voyageforum.pl)
+-- Forum: Niezbędnik podróżnika (https://forumbis.voyageforum.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Forum: Prawa turystyczne (https://forumbis.voyageforum.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Rozwiązanie umowy z biurem podróży (/showthread.php?tid=94)Rozwiązanie umowy z biurem podróży - Pixi - 07-03-2020

Kiedy turysta może odstąpić od umowy z biurem podróży bez poniesienia kosztów?

Zgodnie z ustawą o imprezach turystycznych oraz powiązanych usługach turystycznych zwrot wpłat można otrzymać, jeśli "wystąpią nieuniknione i nadzwyczajne okoliczności, które mogą znacząco wpłynąć na przewóz podróżnych i realizację imprezy turystycznej w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie". W przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności podróżny może żądać wyłącznie zwrotu wpłat dokonanych z tytułu imprezy turystycznej (otrzymać 100% zwrotu wpłat ale bez odszkodowania).

6 marca 2020   Wobec epidemii koronawirusa

1 -  Podróżny może odstąpić od umowy dotyczacej udziału w imprezie turystycznej, gdy w miejscu, do którego się wybiera odnotowano wiele przypadków zarażenia koronawirusem, loty do tego miejsca nie są realizowane, a taki rodzaj przewozu stanowił istotny element imprezy turystycznej.

2 - Zwrot poniesionych wpłat można otrzymać również w sytuacji, gdy podstawowym elementem imprezy turystycznej jest udział w wydarzeniu kulturalnym (np. wizyta w muzeum) lub imprezie sportowej (np. meczu piłkarskim), które zostały odwołane z powodu odnotowanych przypadków zarażenia koronawirusem.