Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atrakcje regionalne
#9
Rremont kolejki na Kasprowy Wierch
Od 23 września, przez osiem tygodni, kolej linowa nie będzie dostępna dla turystów. W tym czasie specjaliści PKL i producenta kolei przeprowadzać będą przesuwanie lin nośnych wymagane raz na 12 lat ze względów bezpieczeństwa.
Prace remontowe potrwają do 22 listopada 2019 roku. Do tego czasu kolejka pozostanie nieczynna.
Odpowiedz
#10
Nowe ceny wstępu do Koloseum
Od 1 listopada 2019 bilet uprawniający do wejścia na trybuny Koloseum, Forum Romanum i na Palatyn będzie kosztował 16 euro (dotychczas 12) i będzie ważny przez 1 dzień (dotychczas 2 dni)i. Zmieni się także cena biletu do wejścia na arenę : z 14 do 18 euro i będzie ważny przez 2 dni. Nie ulegną zmianom ceny biletów ulgowych, dla obywateli krajów Unii Europejskiej, w wieku 18-25 i dalej będą  wynosić 2 euro. Dla osób poniżej 18 roku życia wstęp pozostanie bezpłatny.
Odpowiedz
#11
Podróż w Kosmos
Rosyjska Agencja Kosmiczna postanawia wznowić loty turystyczne na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Turyści mają mieć możliwość zamieszkać na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  Jednak w obliczu ostatnich awarii rosyjskich pojazdów kosmicznych można wątpić, czy znajdzie się dostatecznie dużo milionerów skłonnych zaryzykować podróż w jedną stronę za kwoty od 10 mln dolarów.
Odpowiedz
#12
We Włoszech przywrócono darmowe wstępy do muzeów w pierwszą niedzielę miesiąca.
Wśród muzeów i parków archeologicznych, które można zwiedzać bezpłatnie w Rzymie znajdują się m.in. Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej, Narodowe Galerie Sztuki Starożytnej w Rzymie, Muzeum Cywilizacji, Muzeum i Galeria Borghese, Muzeum Narodowe Pałacu Weneckiego, Muzeum Narodowe w Castel Sant'Angelo, Park Archeologiczny Koloseum (zarówno amfiteatr, jak i Forum Romanum i Palatyn), Muzeum Narodowo-Rzymskie, Park Archeologiczny Via Appia, czy Termy Karakalli.
Lista wszystkich muzeów, stanowisk archeologicznych, wykopalisk, ogrodów i parków państwowych, które przyłączają się do inicjatywy,  według regionu i miasta znajduje się tu : www.beniculturali.it
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości