Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warszawianki wycieczki warszawskie
#2

ROZDZIAŁ II - OGRÓD ŚWIATEŁ
 W WILANOWIE

Ogród w Wilanowie odwiedziłam potem jeszcze dwa razy, z okazji zimowej Wystawy Świateł. W okresie od listopada do lutego ogród pałacowy przemienia się w wystawę plenerową, zwaną Królewskim Ogrodem Światła, na której można pospacerować w scenerii - zależnie od roku, bo co roku temat jest inny - baśniowej, albo przyrodniczej, albo muzycznej, ale zawsze stworzonej z tysięcy świecących, kolorowych lampek. Za pierwszym razem wybrałam się tam na rodzinny, bożonarodzeniowy spacer. Chociaż były święta i telewizory przy choinkach starały się zadowolić biesiadników, aż im żyłki omal nie pękły, to po ogrodzie wędrowały tłumy ludzi, szczególnie z dzieciakami. Tematem były baśnie i rzeczywiście, wszędzie witały zwiedzających motywy z Alicji w Krainie Czarów i Baśni Andersena.



[Image: QPNuUP1pOekwxt5vZujigTUnZxkBjRyeI2j0Z0DQ...00-h800-no]

[Image: 7OOTBVOahEFR6T57heYRriIfKEVh48VzdBskKLtd...00-h800-no]

[Image: zNc82QIwWpA54SvfNznfZunIK73r_sQwHVnif5T9...00-h800-no]

Najpiękniejsze były grzybki (lecz nie mam pojęcia, co to za historia, baśń czy bajka - może chodzi o Jasia i Małgosię?).

[Image: L5aE-RdKtHpxdF0-cszGmuKlMaURHZhk4ajLFzru...00-h600-no]


Z Ogrodu wychodziło się do rzeczywistości przez świetlistą bramę opatrzoną logo sponsora.

[Image: pGYXWWKElp01inAHLmJmFyct-Njp4WaZjj8L2aCF...00-h600-no]


W innym roku temat był mi bliższy niż baśnie, a mianowicie przyrodniczy.
Do świata kwiatków, żuczków i motylków wpuszczał gości wielgachny motyw LGBT (chyba miała to być aluzja, że to też natura).

[Image: vPQaS3_Wj3bzWOPf8St4ip1O5byzWF-KZRwGxQBf...00-h600-no]


A za owym motywem działo się, oj działo! Wielkie konewki podlewały grządki...

[Image: _GY8PDzug0nQ412DNfjC2hFHwYOfgqnBSypvbg_r...00-h600-no]


Motyle fruwały z kwiatka na kwiatek...

[Image: Br3HsbuyQvF0iG_z0l_kXV_qnWNRAMIO8mzJxGms...00-h600-no]

[Image: HE464FzwD9TEprSjDXWbLOWw0AxJONmHQk9cScWh...00-h800-no]


Lilie wodne śpiewały i zmieniały kolory...

[Image: lLDdUAanhzLpvVuSyIIOTBytKjUgIxp1nLTE9CBo...00-h600-no]


Dzwonki dzwoniły, biedronki biedroniły (kurczę, nie miałam na celu robienia kolejnej aluzji do LGBT)...

[Image: xw8ByWKIw5UAQ_tOt44Ac-76wdn1UFRrFuWdpfz7...00-h600-no]


A na koniec szło się na kawę przez Złoty Tunel...

[Image: qULPgn-bbrpfjEfQAnFS7x1eMmqcGp9l3AQSATiu...00-h600-no]


Nie twierdzę, że warto specjalnie przyjeżdżać do Warszawy dla spaceru po wilanowskim Ogrodzie Świateł. Ale jak ktoś już jest w stolicy, niech się przespaceruje wieczorową porą. I wybaczcie, że tak to wszystko niepoważnie opisałam, ale cóż - byłam u siebie, bawiłam się świetnie, a przede wszystkim wiedziałam, że jak coś przeoczę, albo czegoś nie zdążę, to zawszę będę mogła wrócić i nadrobić.

Bo kiedy wyjeżdżam gdzieś dalej na zwiedzanie, kiedy inwestuję w benzynkę i nową torebkę, żeby w podróży jakoś wyglądać, to robię się poważna...
cdn


Reply


Messages In This Thread
RE: Warszawianki wycieczki warszawskie - by texarkana - 27-06-2019, 10:23



Users browsing this thread: 1 Guest(s)